Kurimany, 6 mesiacov po…..

Autor: Miroslav Ivan | 2.5.2013 o 19:55 | (upravené 2.5.2013 o 20:12) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  1273x

Dnes je tomu 6 mesiacov od tragickej nehody pri stavbe mosta v Kurimanoch. Jej vyšetrovanie však do dnešného dňa nebolo ukončené. Ako dlho bude vyšetrovanie pokračovať?

KurimanyKurimanyM. Ivan

 

Bohužiaľ, tragédií na Slovensku nemáme málo a ich spoločným znakom je nekonečne dlhé vyšetrovanie.

16.11.2006 sa stala tragédia v bani Nováky. Prieval, ku ktorému došlo v ranných hodinách, mal za následok 4 ľudské obete. Takmer 1 rok trvalo, kým vyšetrovacia komisia zverejnila záverečnú správu o príčinách nešťastia. V roku 2008 vyšetrovateľ obvinil štyroch riadiacich pracovníkov z prečinu všeobecného ohrozenia a prvé pojednávanie sa uskutočnilo v apríli 2013, teda 6,5 roka od tragického nešťastia.

2.3.2007 ďalšia tragédia, výbuch delaboračného skladu VOP Nováky. Zahynulo pri ňom 8 osôb, ďalších viac ako 20 bolo zranených. Až v marci 2012 sa začal súd s obvinenými a pokračovanie pojednávania bolo naplánované na jún 2013...6 rokov po tragédii.

Ale vráťme sa k tragédii v Kurimanoch. Minister dopravy 5. februára 2013 na základe uznesenia NR SR predniesol správu o tragédii a postupoch vykonávaných po nej. V správe sa nič nehovorí o predpokladom ukončení vyšetrovania, a tak verejnosti neostáva nič, len dúfať, že to nebude ďalších 6 mesiacov, prípadne rokov, kým sa dozvieme, kto je vinný a ponesie za túto chybu zodpovednosť.

V apríli 2013 boli na konkrétnom moste v Kurimanoch obnovené stavebné práce napriek tomu, že vyšetrovanie nebolo ukončené.

Pýtam sa teda, pán Počiatek, kedy sa verejnosť dozvie, KTO je zodpovedný za 4 ľudské životy? Ak už nikto iný, minimálne pozostalí si túto odpoveď zaslúžia.

Zároveň sa pýtam, prečo trvá vyšetrovanie tak dlho, keď niektoré fakty boli zverejnené už 3 novembra 2012 v tomto blogu , ktorého autorom je jeden z členov odborného tímu, ktorý posudzuje príčiny nehody?

Alebo sa očakáva, že verejnosť zabudne a v tichosti sa celá nehoda a jej dôsledky posunú do zabudnutia?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?